ÜRÜNLER

Acil Durum Aydınlatma ve Yönlendirme Sistemleri

Duvar ve kapı üstü uygulamalarda kullanılabilecek, standartlara uygun, ekonomik işaretlemeler için tasarlanmıştır. Dış yüzeyi pürüzsüz saydam akrilik difüzör kullanılmıştır. Cihaz üzerinde şebeke geriliminin varlığını gösteren, bataryanın şarj durumunu gösteren LED bulunur.

 • Model No: 40001 / Tek Yüzlü, Kesintide 1 saat süreli, 1x8
 • Model No: 40002 / Tek Yüzlü, Kesintide 3 saat süreli, 1x8

Tavana montaj uygulamalarda kullanılabilecek, şık ve ekonomik bir üründür. Standartlara uygun olarak yangın çıkışlarının işaretlenmesini ve gösterilmesini sağlar. Armatürün ışık yayan yüzeyi şeffaf akrilik malzemeden üretilmiştir. Alt kasa ABS malzemeden yapılmıştır. Standart haliyle IP 65 koruma sınıfına dahildir Armatür alt gövdesi ABS plastik malzemeden hazırlanmıştır. Kompenant montajı için 1,2 mm saç levha kullanılmıştır. Bu levha ısı yayan kompenantları kasadan izole eder. Tüm plastik ekipmanlar gerekli alev almazlık koşullarını sağlar. Acilde yanan modellerin hepsinde ısıl mukavemetli Ni-cd batarya grubu kullanılır. Led lambalı modellerde ultra parlak 120I0; açılı, SMD tip floresan beyaz LED ler kullanılır. Sürekli yanan modellerde 2 adet lamba bulunur. Biri elektrik varken, diğeri kesilince yanar. Şebeke besleme gerilimi standart 220 volt AC, +/- %8 dir. Bataryalı modellerde ilk kullanımda şarj süresi en az 24 saattir.

 • Model No: 40003 / Exit Kesintide 1 saat süreli 1x8
 • Model No: 40004 / Exit Kesintide 1 saat süreli 1x8

Kapı üstü ve tavan uygulamalarında kullanılabilen, alüminyum profil gövdeli, 8w lamba ve LED seçenekli dekoratif acil çıkış yönlendirme armatürüdür. Çift yüzlü modellerde askı aparatı standarttır. Aparat yüksekliği 47mm dir. Beyaz ve gri elektrostatik toz boyalı kasa rengi seçeneği. Standart 3 mm beyaz pleksiglas kullanılır. Acilde yanan modellerin hepsinde ni-cd batarya grubu kullanılır. Şebeke besleme gerilimi standart 220 volt AC, +/- %8 dir. Bataryalı modellerde ilk kullanımda şarj süresi en az 24 saattir. Pleksiglas üzerine isteğe bağlı olarak, pozitif veya negatif folyo uygulanabilir. Sürekli yanan modellerde 2 adet floresan lamba bulunur. Lambaların biri şebeke gerilimi üzerinden, diğeri ise enerji kesintisinde yanar.

Fosforlu levhalar, gelen ışık enerjisini emerek depo eder, aydınlatma olmadığında ise kademeli olarak yansıtır. Doğal ve suni aydınlatma kaynakları bu malzeme için şarj görevi yapar. Aydınlatmanın yapılamadığı acil durumlarda insanların karanlıkta yönlerini bulabilmelerini sağlar. Bu sayede karanlık koridor geçit ve merdivenlerden çıkış sağlanır.

PVC Fotolümen Levha Özellikleri; 0.50 mm PVC levha üzerine Foto Lümen sticker Folyo uygulanarak üretilmiştir. Oldukça esnek olan PVC üstü foto lümen levha Yuvarlak Hatlı yüzeylere dahi uygulanabilir. Dış etkenler yağmur ve güneş ışığında etkilenmez. Montaj uygulaması oldukça basittir. PVC levhanın hafif oluşu çivi ve ya dübel cıvata gerektirmez. Silikon ile veya düz ve temiz yüzeylerde kaliteli çift taraflı bant ile montaj uygulaması rahatlıkla yapılabilir.

DEKOTA Fotolümen Levha Özellikleri; 3 mm Dekota levha üzerine Foto lümen sticker Folyo uygulanarak üretilmiştir. Firmamızda en çok satılan foto lümen levha malzemesidir. 3mm kalınlığı ile görsel açıdan diğer malzeme seçeneklerinden ayrılır. Dış etkenlerden yağmur ve güneş ışığına dayanıklı bir malzemedir. Montaj uygulaması oldukça basittir. Dekota levhanın hafif oluşu çivi ve ya dübel cıvata gerektirmez. Silikon ile veya düz ve temiz yüzeylerde kaliteli çift taraflı bant ile montaj uygulaması rahatlıkla yapılabilir.

ALÜMİNYUM Fotolümen Levha Özellikleri; 0.50 mm alüminyum levha üzerine Foto Lümen sticker Folyo uygulanarak üretilmiştir. Oldukça esnek olan PVC üstü foto lümen levha Yuvarlak Hatlı yüzeylere dahi uygulanabilir. Dış etkenler yağmur ve güneş ışığında etkilenmez. Montaj uygulaması oldukça basittir. Alüminyum levhanın hafif oluşu çivi ve ya dübel cıvata gerektirmez. Silikon ile veya düz ve temiz yüzeylerde kaliteli çift taraflı bant ile montaj uygulaması rahatlıkla yapılabilir.

 • Model No: 40007-1 / Fotolümenli Acil Çıkış (Exit) Aşağı Ok
 • Model No: 40007-2 / Fotolümenli Acil Çıkış (Exit) Yukarı Ok
 • Model No: 40007-3 / Fotolümenli Acil Çıkış (Exit) Sağ Ok
 • Model No: 40007-4 / Fotolümenli Acil Çıkış (Exit) Sol Ok
 • Model No: 40007-5 / Fotolümenli Acil Çıkış (Exit) Aşağı-Sağ Ok
 • Model No: 40007-6 / Fotolümenli Acil Çıkış (Exit) Aşağı-Sol Ok
 • Model No: 40007-7 / Fotolümenli Acil Çıkış (Exit) Yukarı-Sağ Ok
 • Model No: 40007-8 / Fotolümenli Acil Çıkış (Exit) Yukarı-Sol Ok